rssrssSosyal Paylaşım Sitelerimiz:

Faaliyet Raporlarımız

- KARSLI GİRİŞİMCİ KADINLAR DERNEĞİ FAALİYET RAPORU

- 08/03/2007 Dünya Kadınlar Günü'nde derneğimizi kurduk. - Kadınlarımızın kendileri tarafından ürettikleri el işleri, gıda ve unlu mamuller v.b. malzemelerini tanıtmaları ve satmaları için kermesler düzenlendi. Bu kermesler sayesinde kadınlarımızın kendi ürettikleri malzemelerini satarak bir gelir elde etmeleri sağlandı.

- 06/06/2008 Tarihinde başlatılan, ÖSDP-2 destekli satış elemanı yetiştiriciliği adlı projemizi yürüttük. 20 işsiz gencimize 4 ay Kafkas Üniversitesi tarafından satış elemanlığı kapsamında birçok ders verildi. Bu projede kurs gören gençlerden 10 tanesinin eğitim aldığı dalda istihdamı sağlandı.

- 10/05/2008 Tarihinde derneğimiz, Anadolu İş Kadınları Federasyonu'nun kurucu üyesi olmuştur.

- 06/01/2009 Tarihinde başlatılan, Anadolu Kültür'ün desteklediği kadınlar kenti geziyor adlı turizm projesi gerçekleştirildi. Projede 104 kadın ve 40 çocuğun, 3 kısım halinde Kars ve çevresindeki tarihi ve kültürel alanları rehberler eşliğinde gezmeleri sağlandı. Bu projede sosyal faaliyetlerden uzak kadınlarımızın, yaşadıkları şehri ve tarihi güzelliklerini tanımaları, kadınların ev işlerinden ve her gün yaşadıkları monoton hayattan uzak, özgürce hareket etmeleri, piknik yapmaları amaçlanarak, onlara farklı bir gün yaşatılarak gerçekleştirilmiştir.

- 08/10/2009 Tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından yürütülen proje kapsamında İspanya Gezisine katılım sağlanmıştır.

- 22/02/2010 Tarihinde İş-Kur ile ortak yürüttüğümüz Halı Dokuma Kursu Projesi gerçekleştirilmiştir. Proje 20 ev kadınının katılımı ile sağlandı. 4 Ay boyunca kadınlara halı dokumacılığı öğretilmiştir. Bu projemizdeki amaç kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamak ve maddi açıdan özgürlüklerini kazanmalarını sağlamaktı. Proje süresince kursiyerlere ücret ödenmiş olup hem maddi destek sağlanmış hem de halı dokumacılığı öğretilmiştir.

- 16/09/2010 Tarihinde başlatılan İş-Kur Kars İl Müdürlüğü ile ortak yürütülen Yorgan Üretimi Projesi 14 ev kadınının katılımı ile sağlandı. Kurs süresince kursiyerlerimize günlük 15,00TL harçlık verilmiştir. Proje 4 ay sürmüş olup kadınlarımıza bu süre içerisinde hem para kazandırmış hem de yorgan üretimini öğretmiş bulunmaktayız.

- Dernek yönetimi olarak, derneğimiz üyelerine ve kenar mahallelerde yaşayan kadınlarımıza "İnsan Hakları ve Medeni Kanun" hakkında kadınlarımızın bilmeleri gereken hakları eğitimler verilerek öğretilmiş ve kadınlarımızın bu konularda bilinçlenmeleri sağlanmıştır.

- Derneğimiz tarafından kadınlarımıza yönelik; eğitim, kurs, maddi destek v.b. sağlayan projelerimiz ve faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Faaliyet Raporunu İndirmek İçin Tıklayın

Vizyonumuz:

"Her hangi bir beceriye sahip olan ve bunu iş hayatında kullanmak isteyen Kars'lı kadınlarımıza destek olmak ve Kars'lı kadınlarımızın ekonomik hayata katılımını sağlamak."

Misyonumuz

Doğu Anadolu Bölgesinde de İş Kadını olabilecek yürek ve kapasitede kadın girişimci olduğunu ortaya çıkarıp ilk etapta yerel bazda sosyal ve ekonomik gelişime katkıda bulunmak.

Dernek Tüzüğümüz

Derneğin Adı ve Merkezi
Madde 1- Derneğin Adı: “Kars’lı Girişimci Kadınlar Derneğidir.
Derneğin merkezi Kars’tır.      
Dernek, yurt içinde ve yurt dışında şube açabilir. Devamı...